Nejstarší závodník:  Šandera Josef

Časem 11:10,14 zvítězil:  Toul Filip

Přehrát video

Celkové výsledky

V sobotu 5.4. 2008 se v městském parku a Vltavě v Českém Krumlově uskutečnil již 3. ročník Mezinárodního veřejného závodu v ploutvovém a zimním plavání. Vodní záchranáři ČČK z Českého Krumlova a Pro-sport ČK za podpory partnerů  JK, města ČK a dalších viz. propozice a plakát,  připravili pro závodníky i veřejnost aktivní den.    Slunečné počasí, teplota vzduchu 10°C a teplota vody 3,5°C  vytvořily příjemnou atmosféru.
Vlastního  závodu na 1600 m v ploutvovém plavání se zúčastnilo celkem 34 závodníků v šesti kategoriích z ČR, Rakouska Německa. Start většího počtu závodníků v ploutvovém plavání a pouze  2 přihlášení závodníci na zimní plavání / tato disciplína byla zrušena/ pravděpodobně odradila skutečnost, že voda byla pro ně více než studená.    Putovní pohár starosty Č. Krumlova si  odvezl loňský vítěz Filip Toul  z Č. Budějovic. V nejmladší kategorii do 18 let, která byla nejpočetněji obsazena příjemně překvapil vítězstvím Antonín Haleš z domácí VZS, který skončil v celkovém pořadí na 3. místě. Nejúspěšnějším týmem byl již tradičně tým VZS ČČK Č. Krumlov.
Na eliminaci možných rizik členové VZS vynaložili mnoho úsilí, včetně zabezpečení zdravotního dozoru.
Součástí odpoledne se záchranáři, které přilákalo desítky diváků, byla i ukázka výcviku vodních záchranářů, vyhledávání utonulého psem,  možnout prakticky vyzkoušet znalosti 1. pomoci, raftingu,  či odvahu na lanovém traverzu  z Hotelu Růže přes Vltavu do parku. Kdo přišel, odnesl si hodně poznatků a nových informací.
Také společenské setkání se povedlo, kde v areálu campu Vltavan, byly závodníkům předány místostarostkou města Č.Krumlov Ing. Jitkou Zikmundovou hodnotné ceny. Společenský večer pak vyvrcholil vystoupením tanečnic orientálního tance skupiny AIWA TRIBE  a diskotékou.