V. ročník Mezinárodního veřejného plaveckého závodu
Český pohár v dálkovém plavání

Výsledky si stáhněte zde ...

Český pohár v dálkovém plavání 1.-2.8.2009

Českokrumlovští Vodní záchranáři již tradičně pořádali dne 1. – 2. 8. 09 v D. Vltavici na Lipenské přehradě již 5. ročník Mezinárodního veřejného závodu v dálkovém plavání, současně kolo Českého poháru v dálkovém plavání.

Startovalo celkem 229 závodníků v kategoriích od mladších žáků až po seniory nad 40 let. Nejmladší startovali na trati 500 m, 1000m, 1500m. Starší pak plavali 3km, 5 km a 10 km.  Závodu se zúčastnila česká špička dálkového plavání, účastníci světového a evropského poháru. Absolutním vítězem se stal Rostislav Vítek z Komety Brno, který vyhrál oba hlavní závody na 5 a 10 km (5 km – 1:04:32,5, 10 km – 2:08:40,5) a získal tak i pohár starosty Černé v Pošumaví. Rostislavovi pak přejeme, aby se mu podařilo pokořit kanál La Mance, na kterém se chystá 13. srpna zaplavat nejlepší světový čas.
 Vítězem veřejného závodu na 3 km a současně držitelem putovního poháru se stal  Pavel Mašek, který byl stíhán trojící plavců reprezentující místní vodní záchranáře.
Skvělou účast a hodnotné výsledky, také předvedla mládež v kategoriích od mladších žáků až po dorostence.
Součástí dvoudenního sportovního závodu byl také doprovodný program, který nabízel účastníkům, ale i příchozí veřejnosti  vyzkoušet si dovednosti v ovládání plavidel (raft, sea-kajaku, sit-on-top, katamarán atd.), jízdu motorovým člunem, poskytnutí 1. pomoci zraněné osobě, lanovou dráhu, střelbu ze vzduchovky a jiné branné aktivity. Program byl také vhodně obohacen Dnem zdraví se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.
Zvláštní poděkování patří všem partnerům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce.