Nejmladší závodník: Hruška Vít
Nejstarší závodník: Šticha Pavel

Časem 12:26 zvítězil:  Toul Filip

Celkové výsledky

V sobotu 18.4.2009 se v městském parku a Vltavě v Českém Krumlově uskutečnil již 4. ročník Mezinárodního veřejného závodu v ploutvovém. Vodní záchranáři ČČK z Českého Krumlova a Pro-sport ČK za podpory partnerů  JK, města ČK a dalších viz. propozice a plakát,  připravili pro závodníky i veřejnost aktivní den.    Slunečné počasí a teplo vytvořily příjemnou atmosféru.
Vlastního  závodu na 1600 m v ploutvovém plavání se zúčastnilo celkem 30 závodníků v šesti kategoriích z ČR a Rakouska. Putovní pohár starosty Č. Krumlova si  odvezl loňský vítěz Filip Toul  z Č. Budějovic a protože ho vyhrál již po třetí za sebou, stává se jeho vlastnictvím. Pan starosta Ing. Luboš Jedlička, který se předávání sám zúčastnil , bude muset na příští ročník koupit pohár nový. V nejmladší kategorii do 18 let, která byla nejpočetněji obsazena zvítězil Antonín Haleš z domácí VZS, který skončil v celkovém pořadí na 3. místě. Nejúspěšnějším týmem byl již tradičně tým VZS ČČK Č. Krumlov.
Na eliminaci možných rizik členové VZS vynaložili mnoho úsilí, včetně zabezpečení zdravotního dozoru.

Součástí doprovodného programu, kterého se zúčastnily desítky diváků byly ukázky záchrany osob z tekoucí vody, kterou společně provedli vodní záchranáři z naší MS a partnerské organizace z Rakouska, dále pak ukázky záchrany osob a přitažení neovládaného raftu předvedených kynology z Jihočeské záchranné brigády. Příchozí se pak měli možnost aktivně zapojit do raftingu, střelby ze vzduchovky a vyzkoušet si pod dozorem instruktorů OS ČČK poskytnutí 1. pomoci včetně KPR. Ke škodě všech byla posledně jmenovaná aktivita veřejností využívána s ostychem i přes alarmující statistiky, kdy především na silnicích umírají lidé také proto, že jim laická veřejnost nebyla schopna poskytnout základy 1.pomoci.